AKTİF & PASİF EGZERSİZ CİHAZI

ALT & ÜST EKSTREMİTE

AKTİF & PASİF EGZERSİZ CİHAZI

Hareket Egzersizini Teşvik Edin

Fiziksel kısıtlamaları olan kişiler için tasarlanan , tek bir kompakt cihazda hem üst hem de alt hareket eğitimini sağlar. Kullanıcılar, üç özelleştirilebilir egzersiz modunda ileri ve geri pedal çevirmeye erişebilir: Aktif, Pasif ve Pedal Destekli mod. Pedal Destekli moddaki Sürekli Kontrol Sistemi, kullanıcının girişinin gücünü ölçer ve gerektiğinde dönme hareketine yardımcı olur.

Basit kullanım, evde veya klinik ortamlarda bağımsız kullanımı destekler. Üst vücut eğitmeni, basit bir çevirme/döndürme düğmesi ile yerine döner. Yükseklik ayarı her birey için hızlı ve kolaydır. Açık tasarım, bir sandalyeden veya tekerlekli sandalyeden egzersiz yaparken rahat erişim sağlar ve çeşitli endikasyonlarda daha erken hareket eğitimi müdahalelerine izin verir.

Günümüzün sağlık ve zindelik ortamı için tam donanımlı:

Kişiselleştirilmiş Egzersiz Programlayın

İster Aktif, Pasif veya Pedal Destekli modda olsun, kullanıcılar belirli direnç ve zaman değerleriyle kişiselleştirilmiş bir egzersiz seansı programlayabilir. İleri ve geri pedal çevirme hareketi tek bir antrenman seansında bile birleştirilebilir.

Verilerle Destek Eğitimi

Kişiselleştirilmiş eğitim oturumları, okunması kolay dokunmatik ekran kullanılarak ayarlanır ve ayrıntılı bir egzersiz özeti ile sona erer.

Yaşlı Yetişkinlerin İhtiyaçlarını Karşılayın

Yaşlanan ve daha yaşlı yetişkinler ve geleneksel bisiklet ekipmanına uygun olmayan akut sonrası hastalar medBike’ı kullanarak güvenle egzersiz yapabilir. Tekerlekli sandalye erişimi, anlaşılması kolay ekran görüntüsü ve basit kullanım, medBike’ı hem konut hem de profesyonel kullanım için mükemmel kılar. Pedal Destekli moddaki Sürekli Kontrol Sistemi, alt ve üst bacak kaslarını aşırı zorlamaktan kaçınarak güvenli egzersiz koşulları yaratır.

Medikal Sağlık Hizmetlerini Genişletin

Fizik tedavi hastaları spor salonlarında ve sağlıklı yaşam merkezlerinde ek egzersiz seansları arıyorlar. Kullanım kolaylığı, güvenlik özellikleri ve nörolojik rehabilitasyon için kanıtlanmış faydaları ile medBike gibi ekipmanlar, tıbbi fitness ihtiyaçları olan üyeleri çekmeye yardımcı olacaktır. 

Nörolojik Rehabilitasyon

Hareket eğitimi, nörolojik rehabilitasyona yardımcı olmada etkilidir ve beyin veya sinir hasarı olduğunda eğitim için tekrarlama esastır. medBike tarafından sağlanan sık ve düzenli hareket, hastaların bazı işlevleri geri kazanmalarına yardımcı olur.

MS ve Parkinson hastalığı için çok etkili olduğu kanıtlanan medBike hareket eğitimi, kasları nazikçe gevşetmeye ve güçlendirmeye ve spastisiteyi azaltmaya yardımcı olur. Araştırmalar, Parkinson hastalığı olan bazı kişilerin Pedal Destekli modda sunduğu 90 rpm’ye kadar daha yüksek rpm seviyelerinde egzersiz yaparak fayda sağlayabileceğini gösteriyor.

Araştırmada, dinamik yüksek kadanslı bisiklet, Parkinson hastalarında gelişmiş motor işlevi gösterdi 1 Yüksek hızlı, düşük dirençli bisiklet, dört kare adım testinde ve 10 m yürüme testinde önemli gelişmeler sağladı. 2 Hareketlilikteki küçük ila orta dereceli farkı algılamak için yüksek güvenilirlik ve yeterli hassasiyet vardı.

Menü