CARE 300

TECAR TERAPİ

CARE 300

Gymna Care 300’ün özellikleri, terapinin kişiye özel bir tedavi için spesifik hasta ihtiyaçlarına mükemmel bir şekilde uyum sağlamasına izin verir.

Athermy
Bir yaralanmanın akut aşamasında, atermik koşullarda çalışmak çok önemlidir. Geleneksel TECAR tedavisinin dozu, tedaviyi etkisiz ve anlamsız kılacak kadar azaltılmalıdır.

Gymna Care 300, büyük bir sıcaklık artışı olmadan yüksek güçte çalışma yeteneğine sahip olduğu için geleneksel TECAR terapisinden farklıdır. Geleneksel diatermiye benzer şekilde, cihaz darbeli modda çalışabilir ve vücuda kısa duraklama sırasında çıktının ürettiği ısıyı dağıtması için zaman verir.

Daha fazla esneklik sağlamak ve bu nedenle hasta için mümkün olan en iyi tedaviyi bulmak için üç farklı nabız duraklama oranı seçilebilir.

Birden fazla frekansta çalışmanın avantajı
İlk TECAR terapi cihazları yalnızca bir frekansta çalışıyordu, ancak daha düşük frekansların dokuda daha derin olduğu, yüksek frekansların ise daha yüzeysel bir seviyede çalıştığı yaygın olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, her patolojinin yalnızca tek bir frekansta başarıyla tedavi edilemeyeceğini anlamak kolaydır.

Gymna Care 300, 300 kHz ve 1 MHz arasında değişen önceden ayarlanmış 5 çalışma frekansı arasından ve bu frekansların “otomatik tarama” modunda seçme esnekliği sunar.

Terapistler ister derin dokuda ister yüzeysel olarak tedavi etmek isterlerse, hastaya ve tedaviye en uygun olanı seçebilirler. Otomatik tarama modu ile tek bir tedavi sırasında iletilen enerjinin derinliğini ve dağılımını bile değiştirebilirler. Cihaz, dokunun tek frekansa alışmasını ve tedavinin etkisiz hale gelmesini önlediği için, özellikle TECAR tedavisi ile birden fazla tedavi durumunda yararlı olan mevcut her frekansa otomatik olarak geçecektir.

Menü