ARM MOTUS EMU

ÜST EKSTREMİTE KOL ROBOTU

ARM MOTUS EMU

ArmMotus™ EMU
3D Üst Ekstremite Rehabilitasyon Robotiği

ArmMotus™ EMU, cihazın sürtünmesini ve ataletini mükemmel bir şekilde azaltan hafif karbon fiber çubuklardan yapılmış paralel bir yapı ile birleştirilmiş, yenilikçi bir kablo tahrikli mekanizmayı benimseyen, 3 boyutlu, arkadan tahrikli bir üst ekstremite rehabilitasyon robotudur. Bu, kontrol sisteminin daha verimli yanıt vermesini ve yürütmesini sağlayarak insan-makine etkileşiminde daha yüksek uyumluluk sağlar.

Rehabilitasyonun Tüm Süreçlerini Kapsar

ArmMotus™ EMU nörolojik bozukluk veya kas-iskelet sistemi bozukluğundan kaynaklanan üst ekstremite sakatlıkları için endikedir. Kuvvet geri besleme teknolojisi, cihazın terapistin ellerini simüle etmesini sağlar. Kullanıcının farklı rehabilitasyon ihtiyaçlarına göre yardım veya direnci ayarlamasını destekler.

Ölçülebilir Eğitim

ArmMotus™ EMU değerlendirme ve eğitim gerçekleştirebilir. Her hareket yörüngesini, gücünü, bilişsel yeteneğini, ROM’unu, motor kontrol yeteneğini hassas bir şekilde ölçebilir ve eğitim sonrasında bir rapor oluşturabilir. Ölçülebilir veriler, terapistin kullanıcının ilerlemesini anlamasına ve terapi için daha iyi plan yapmasına olanak tanır.

Force Feedback Teknolojisi

Kuvvet geri bildirimi teknolojisi, eğitime entegre edilebilecek farklı kuvvet ortamlarını simüle ederek onları daha ilgi çekici, sürükleyici ve motive edici hale getirebilir. Gerçek zamanlı görsel, işitsel ve dokunsal geri bildirim, eğitimi çeşitlendirebilir ve kullanıcılara sezgisel rehberlik sağlayabilir.

MOTOR KONRTOLÜ

ADL EĞİTİMİ

REAKSİYON EĞİTİMİ

ROM EĞİTİMİ

PASİF MOD (0 MMT PUANI)
Bilinçli bağlantı oluşturun

YARDIMCI MOD (1-2 MMT PUANI)
Aktif katılımı teşvik edin

AKTİF MOD (3 MMT PUANI)
Motor kontrolünü optimize edin

DİRENÇLİ MOD (4-5 MMT PUANI)
Kas gücünü geliştirin