E-LINK

BİLGİSAYARLI TEST & EGZERSİZ SİSTEMİ

E-LINK

 EP40 Sistemi

EP40 Çift Eksenli ForcePlate Sistemi, ortopedik ortamlardan spor yaralanmalarına, inme ve nöro rehabilitasyona kadar yaygın olarak kullanılan bir üst ve alt ekstremite ForcePlate değerlendirme ve egzersiz istasyonu yapmak için E-LINK bileşenlerini içerir.

(InterX Birimi) – Çift Eksenli Kuvvet Plakaları için arayüz birimi

Kablosuz kuruluma alternatif olarak , kablolu X4 InterX Ünitesi, E-LINK değerlendirme ve egzersiz modüllerini USB bağlantı noktası aracılığıyla bilgisayara bağlamak için akıllı arayüz işlevi görür. Dört adede kadar E-LINK cihazı aynı anda bağlanabilir ve kullanıcının bir değerlendirme veya egzersiz seansı sırasında bunlar arasında kolay ve hızlı bir şekilde geçiş yapmasına olanak tanır.

(DFP4 )- (4 ForcePlates, 1 BF8 BaseFrame, ForcePlate’leri X4’e bağlarken kullanılan bağlantı kabloları

Denge eğitimi, çift eksenli ForcePlate sisteminin bir diğer önemli faydasıdır. İnteraktif Aktiviteler, terapi seansına bir eğlence unsuru getirerek hastayı alt ekstremitelerini güçlendirmeye motive ederken aynı zamanda propriyosepsiyon, motor kontrol ve dengeyi de ele alır.

 

 

 • FAYDALAR:
 • Öncelikle ağırlık taşıyan ayakta denge değerlendirmesi ve egzersiz sağlar
 • Hastanın statik bir yüzey üzerinde postüral stabiliteyi koruma yeteneğini doğru ve objektif olarak değerlendirmek için tasarlanmıştır.
 • ForcePlates üzerine dağıtılan ağırlıktaki dalgalanmaları ölçer
 • Anında geri bildirim ve analiz için sonuçlar hem metin hem de grafik formatında görüntülenir
 • Bir sonuç ölçüsü olarak zaman içindeki ilerlemeyi değerlendirir
 • Bilgisayar tabanlı Aktivitelerin yenilikçi entegrasyonu sayesinde ForcePlates interaktif egzersiz için de kullanılabilir
 • Kas güçlendirme, nöromüsküler yeniden eğitim ve denge koordinasyonuna yönelik yardım
 • Daha fazla esneklik için ForcePlates, BaseFrame’den çıkarılabilir ve jimnastik topu, yalpalama tahtası, tekerlekli sandalye gibi diğer ekipmanlarla birlikte kullanılabilir.
 • Ayrıca, üst ekstremitelerin değerlendirilmesi ve ağırlık taşıma egzersizi ve oturma dengesi için de uyum sağlayın
 • Tek bir ForcePlate, bir parmak dokunuşu kadar küçük bir ağırlıktan bir uzuvda tam ağırlık vermeye kadar ağırlık taşıma egzersizi için kullanılabilir
 • Eklemleri güçlendirmek ve belirli hareket modellerini teşvik etmek için tam ağırlık yüklemeye kadar ağrı yönetimi programlarında hafif dokunma/kısa süreli egzersiz için idealdir

Kablosuz EP20M sistemi, üst ve alt ekstremite rehabilitasyonu için eksiksiz bir hasta değerlendirmesi ve egzersiz istasyonu yapmak için tüm bileşenleri içerir.

(Kablosuz Kit 3 – 1 Kablosuz Dongle, 3 Kablosuz Adaptör )

Kablosuz Dongle, E-LINK’in eksiksiz bir bağımsız kablosuz sistem olarak kullanılmasını sağlar. Alternatif olarak, kablosuz E-LINK, dünya çapında binlerce müşteri tarafından kullanılan mevcut kablolu E-LINK sistemlerine dahil edilebilir.

  (İNTER X BİRİMİ) (Çift Eksenli Kuvvet Plakaları için arayüz birimi)

Kablosuz kuruluma alternatif olarak , kablolu X4 InterX Ünitesi, E-LINK değerlendirme ve egzersiz modüllerini USB bağlantı noktası aracılığıyla bilgisayara bağlamak için akıllı arayüz işlevi görür. Dört adede kadar E-LINK cihazı aynı anda bağlanabilir ve kullanıcının bir değerlendirme veya egzersiz seansı sırasında bunlar arasında kolay ve hızlı bir şekilde geçiş yapmasına olanak tanır. X4 InterX Ünitesi, bu cihazlar kablosuz OLMADIĞINDAN, denge değerlendirmesi ve egzersiz için 2 veya 4 ForcePlate’i bağlamak için gereklidir.

 

 

(Üst Kol Egzersiz) (Aleti – Bilek, önkol, dirsek ve omuzun aktif ve aktif dirençli üst ekstremite egzersizleri)

Üst Ekstremite Egzersizi Faaliyetleri hız ve zorluk açısından derecelendirilebilir. Bu, her hasta için kademeli bir terapi kursuna izin verir. Etkileşimli Aktiviteler, hastayı sürece dahil eder, motivasyon ve geri bildirim sağlar ve tekrarlayan egzersizlerle ilişkili can sıkıntısını ortadan kaldırır.

 

(Egzersiz Kiti) – Myo-EX (egzersiz için tüm vücut EMG’si) ve AngleX (yerçekimine karşı tüm vücut aktif egzersizi)

Aktivitedeki hareketli nesnelerden gelen anında görsel geri bildirim, hastanın kası gerçekten ne zaman harekete geçirdiğini bilmesine yardımcı olur. Hasta aktivitede başarılı olmak için düzgün, verimli ve koordineli motor kontrolüne odaklandıkça normal hareket kalıpları daha sonra teşvik edilir. Hastanın dikkati normal bir hareket paternine çekildiği için gereksiz telafi edici hareketler engellenir.

 

(El Kiti) – Kavrama ve sıkıştırma değerlendirmesi ve egzersizi

 • Üst ve alt ekstremite hareket aralığı ölçümleri
 • ROM testi sonuçları, değerlendirmenin hemen ardından görüntülenir ve hem hastanın hem de klinisyenin üstlenilen herhangi bir tedavinin etkinliğine odaklanmasına yardımcı olur.
 • İlerleme raporlaması ve bilgisayarlı dokümantasyon ile hızlı, doğru veri toplama
 • E-LINK yazılımı, klinik araştırma veya denetim için güçlü bir veri dışa aktarma işlevi içerir

(Çift Eksenli ForcePlates) – Dört ForcePlate ve BaseFram

Çift eksenli DFP4 ForcePlate sistemi, bir hastanın statik bir yüzey üzerinde postural stabiliteyi koruma yeteneğini doğru ve nesnel olarak değerlendirmek ve bir sonuç ölçüsü olarak zaman içindeki ilerlemeyi değerlendirmek için tasarlanmıştır.

Denge eğitimi, çift eksenli ForcePlate sisteminin bir diğer önemli faydasıdır. İnteraktif Aktiviteler, terapi seansına bir eğlence unsuru getirerek hastayı alt ekstremitelerini güçlendirmeye motive ederken aynı zamanda propriyosepsiyon, motor kontrol ve dengeyi de ele alır.

 

(Hareket Aralığı Kiti) – Üst ve alt ekstremite hareket aralığı ölçümleri için büyük ve küçük Gonyometreler.

E-LINK ROM Kiti , eklem hareket açıklığının hızlı ve doğru bir şekilde toplanması için tasarlanmış hassas elektronik araçlar olan tıbbi olarak onaylanmış küçük ve büyük Gonyometrelerden oluşur.

Bir Gonyometre bir eklem üzerine hizalanır ve bir düğmeye tıklanarak ROM ölçümü otomatik olarak E-LINK bilgisayar yazılımına girilir ve kesin sonuç ölçütleri olarak kullanılabilecek ilerleme raporları üretilir.

(MyoMeter – Kas gücü testi)

Test edilecek vücut kısmına karşı yerleştirilmiş kavisli örs ile klinisyen tarafından tutulur. Uzuv stabilize edilir ve istenen başlangıç ​​pozisyonunda tutulur.

Hastaya uzvunu yerinde tutması ve klinisyen tarafından uygulanan kuvvete direnmesi talimatı verilir. Klinisyen uzuv bastırılana kadar kademeli olarak kuvvet uygular. Uzvuzu hareket ettirmek için gereken kuvvete “kırma kuvveti” denir ve ölçüm yazılıma kaydedilir.

(Üst Ekstremite Üst ekstremite değerlendirme yazılımı)

Bozukluğu Derecesini elde etmek için, bu yazılım El Kiti H500, R500 ROM Kiti ve ICSW Üst Ekstremite Bozukluğu Yazılımı ile birlikte kullanılır. Değer düşüklüğünün otomatik hesaplanması, manuel yöntemlere göre önemli ölçüde zaman kazandırır ve hesaplama hatalarını önler.

Biyometrik Değerlendirme Yazılımı modülü, basit, hızlı veri girişi ile standartlaştırılmış raporlama sağlar – veri toplama, dokümantasyon ve klinik raporlamanın hızını ve doğruluğunu artırır.

 

(ICSW – Üst ekstremite bozukluğu hesaplama yazılımı)

Üst Ekstremite Bozukluğu Derecesi elde etmek için El Kiti, ROM Kiti ve Üst Ekstremite Bozukluğu Yazılımı ile birlikte E-LINK yazılımı kullanılmaktadır . Değer düşüklüğünün otomatik hesaplanması, manuel yöntemlere göre önemli ölçüde zaman kazandırır ve hesaplama hatalarını önler.

AMA (Amerikan Tabipler Birliği) Kalıcı Bozukluğu Değerlendirme Kılavuzlarını kullanarak Üst Ekstremite Yetersizliğinin Hesaplanması (rev 4. ve 5. baskılar).

(LSW – alt ekstremite değerlendirme ve bozulma hesaplama yazılımı)

Manuel olarak toplanan alt ekstremite ölçümlerinin belgelenmesi ve bozulmanın hesaplanması için kapsamlı yazılım, veri toplama ve raporlamanın hızını ve doğruluğunu artırır.

 

 

 

 

 

FAYDALAR:

 • Tipik olarak terapi ünitelerinde ve eğitim tesislerinde el terapisinden felç ve nöro rehabilitasyona kadar kullanılır
 • Pediatrik ünitelerden yaşlı bakımına kadar uygun
 • Üst ve alt ekstremiteler, boyun ve sırt için kas aktivitesinin titremesinden tam çalışma sertleştirme egzersizine kadar egzersizi kolaylaştırır
 • Yenilikçi egzersizle birlikte ağırlık taşıyan denge değerlendirmesi sağlar
 • Kavrama ve sıkıştırma değerlendirmesi ve egzersizi barındırır
 • Üst ve alt ekstremiteler için ROM ölçümleri hızla yapılır
 • Kavrama, sıkıştırma, eklem ROM ve ağırlık taşıma dengesi için ilerleme raporları oluşturur
 • Değer düşüklüğü hesaplaması da dahil olmak üzere tam kapsamlı raporlar oluşturur
 • Denetim ve araştırma amaçları için veri aktarımını kolaylaştırır
 • Kablosuz elemanlar, özellikle üst ekstremite rehabilitasyonu için daha fazla taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı sağlar

 

EP21 / EP11 Sistemi

Kablosuz EP21 veya kablolu EP11 sistemi, el rehabilitasyonu için eksiksiz bir üst ekstremite değerlendirmesi ve egzersiz istasyonu yapmak için tüm bileşenleri içerir.

(Kablosuz Kit) ( 3 – 1 Kablosuz Dongle, 3 Kablosuz Adaptör)

Kablosuz dongle, E-LINK’in eksiksiz bir bağımsız kablosuz sistem olarak kullanılmasını sağlar. Alternatif olarak, kablosuz E-LINK, dünya çapında binlerce müşteri tarafından kullanılan mevcut kablolu E-LINK sistemlerine dahil edilebilir.

(InterX Birimi )

Yeni müşterilere herhangi bir klinik ortamda maksimum esneklik sağlamak – örneğin – terapi bölümünde denge değerlendirmesi ve egzersiz için ForcePlates’li X4 InterX Ünitesini kullanmak ve ardından kablosuz Dongle aracılığıyla bir klinik ortamında kablosuz El Kitini kullanmak.

(Üst Kol Egzersiz Aleti) – Bilek, önkol, dirsek ve omuzun aktif ve aktif

Direnç, hasta aktif egzersiz için temizlendikten hemen sonra başlayarak en düşük seviyede ayarlanabilir, hasta rehabilitasyon boyunca ilerledikçe direnç artar.

(Egzersiz Kiti) – Myo-EX (egzersiz için tüm vücut EMG’si) ve AngleX

Bağımsız olarak kullanılan büyük AngleX önkol, dirsek, omuz, sırt, boyun, kalça, diz ve ayak bileği eklemleri içindir.

(El Kiti) – Kavrama ve sıkıştırma değerlendirmesi ve egzersizi

Bir Gonyometre bir eklem üzerine hizalanır ve bir düğmeye tıklanarak ROM ölçümü otomatik olarak E-LINK bilgisayar yazılımına girilir ve kesin sonuç ölçütleri olarak kullanılabilecek ilerleme raporları üretilir.

(ForcePlate) – Üst ekstremite ağırlık taşıma egzersizi için

El, kol ve omuz için üst ekstremite ağırlık taşıma, ayakta denge, oturma dengesi ve izometrik ayak bileği dorsifleksiyon / plantar fleksiyon gibi uygulamalar için idealdir.

(Hareket Aralığı Kiti) – Üst ve alt ekstremite hareket aralığı ölçümleri için büyük ve küçük Gonyometreler

ROM testi sonuçları, değerlendirmenin hemen ardından görüntülenir ve hem hastanın hem de klinisyenin üstlenilen herhangi bir tedavinin etkinliğine odaklanmasına yardımcı olur.

(ESW – Üst ekstremite değerlendirme yazılımı)

Üst Ekstremite Bozukluğu Derecesini elde etmek için, bu yazılım El Kiti H500, R500 ROM Kiti ve ICSW Üst Ekstremite Bozukluğu Yazılımı ile birlikte kullanılır. Değer düşüklüğünün otomatik hesaplanması, manuel yöntemlere göre önemli ölçüde zaman kazandırır ve hesaplama hatalarını önler.

Biyometrik Değerlendirme Yazılımı modülü, basit, hızlı veri girişi ile standartlaştırılmış raporlama sağlar – veri toplama, dokümantasyon ve klinik raporlamanın hızını ve doğruluğunu artırır.

 

 

 • FAYDALAR:
 • Standart, sürekli ve RET testleri dahil olmak üzere hassas kavrama ve sıkıştırma değerlendirmesi
 • Doğru, hızlı El ROM ölçümleri
 • Üst ekstremite değerlendirme yazılımı, manuel olarak toplanan test verilerini belgeler – örneğin, duyu testi, MMT
 • Zaman içindeki ilerlemeyi analiz etmek için olanlar da dahil olmak üzere tam kapsamlı raporlar oluşturur
 • Veriler, denetim ve araştırma amacıyla kolayca dışa aktarılabilir
 • Çeşitli E-LINK cihazları, örneğin kas transferleri ile kas aktivitesinin bir titremesinden tam çalışmayı sertleştirme dirençli egzersize kadar egzersizi kolaylaştırır
 • Ağrı yönetimi programları için duyarsızlaştırma egzersizi de yapılabilir.
 • Kablosuz E-LINK, hem hastane kliniği hem de toplum klinik ortamları için daha fazla taşınabilirlik ve kurulum kolaylığı sağlar

 Kablosuz EP24M sistemi, felç ve nöro rehabilitasyon için eksiksiz bir değerlendirme ve egzersiz istasyonu yapmak için tüm bileşenleri içerir.

(Kablosuz Kit) 3 – 1 Kablosuz Dongle, 3 Kablosuz Adaptör

Kablosuz dongle, E-LINK’in eksiksiz bir bağımsız kablosuz sistem olarak kullanılmasını sağlar. Alternatif olarak, kablosuz E-LINK, dünya çapında binlerce müşteri tarafından kullanılan mevcut kablolu E-LINK sistemlerine dahil edilebilir.

(InterX Birimi) – Çift Eksenli Kuvvet Plakaları için arayüz birimi

Kablosuz kuruluma alternatif olarak , kablolu X4 InterX Ünitesi, E-LINK değerlendirme ve egzersiz modüllerini USB bağlantı noktası aracılığıyla bilgisayara bağlamak için akıllı arayüz işlevi görür. Dört adede kadar E-LINK cihazı aynı anda bağlanabilir ve kullanıcının bir değerlendirme veya egzersiz seansı sırasında bunlar arasında kolay ve hızlı bir şekilde geçiş yapmasına olanak tanır.

(Üst Kol Egzersiz Aleti) – Bilek, önkol, dirsek ve omuzun aktif ve aktif

Direnç, hasta aktif egzersiz için temizlendikten hemen sonra başlayarak en düşük seviyede ayarlanabilir, hasta rehabilitasyon boyunca ilerledikçe direnç artar.

(Egzersiz Kiti) – Myo-EX (egzersiz için tüm vücut EMG’si) ve AngleX (yerçekimine karşı tüm vücut aktif egzersizi)

El terapisinden felç ve nöro rehabilitasyona kadar çok çeşitli klinik ortamlarda kullanılan Egzersiz Kiti, hastaya doğrudan biyolojik geri bildirim sağlar ve rehabilitasyon süreci boyunca aşamalı egzersiz yapmak için ideal bir araçtır.

 (El Kiti) – Kavrama ve sıkıştırma değerlendirmesi ve egzersizi

E-LINK ROM Kiti , eklem hareket açıklığının hızlı ve doğru bir şekilde toplanması için tasarlanmış hassas elektronik araçlar olan tıbbi olarak onaylanmış küçük ve büyük Gonyometrelerden oluşur.

Bir Gonyometre bir eklem üzerine hizalanır ve bir düğmeye tıklanarak ROM ölçümü otomatik olarak E-LINK bilgisayar yazılımına girilir ve kesin sonuç ölçütleri olarak kullanılabilecek ilerleme raporları üretilir.

 

 

(MyoMeter) – Kas gücü testi

Hastaya uzvunu yerinde tutması ve klinisyen tarafından uygulanan kuvvete direnmesi talimatı verilir. Klinisyen uzuv bastırılana kadar kademeli olarak kuvvet uygular. Uzvuzu hareket ettirmek için gereken kuvvete “kırma kuvveti” denir ve ölçüm yazılıma kaydedilir.

 (DFP4 )- (4 ForcePlates, 1 BF8 BaseFrame, ForcePlate’leri X4’e bağlarken kullanılan bağlantı kabloları

Denge eğitimi, çift eksenli ForcePlate sisteminin bir diğer önemli faydasıdır. İnteraktif Aktiviteler, terapi seansına bir eğlence unsuru getirerek hastayı alt ekstremitelerini güçlendirmeye motive ederken aynı zamanda propriyosepsiyon, motor kontrol ve dengeyi de ele alır.

 • FAYDALAR:
 • Pediatrik ünitelerden yaşlı bakımına kadar uygun
 • Görünür eklem hareketi olmadığında bile küçük bir kas aktivitesi titremesinden anında biyolojik geri bildirim ile yenilikçi egzersizi kolaylaştırır
 • Üst ve alt ekstremiteler, boyun ve sırt için ilerleyici, kademeli egzersizi destekler
 • Yenilikçi egzersizle birlikte ağırlık taşıyan denge değerlendirmesi sağlar
 • Kavrama ve sıkıştırma değerlendirmesini ve motive edici egzersizi barındırır
 • Kavrama, sıkıştırma ve ağırlık taşıyan denge değerlendirmeleri için ilerleme raporları oluşturur
 • Aktiviteler ayrıca algısal ve bilişsel sorunları çözmeye yardımcı olur
 • Denetim ve araştırma amaçları için veri aktarımı dahildir
 • Kablosuz elemanlar, özellikle üst ekstremite rehabilitasyonu için daha fazla taşınabilirliği destekler.