Kinetec Kinevia Duo

Kinetec Kinevia Duo

Egzersiz modları seçimi

Aşağıdakiler dahil çeşitli egzersiz modları arasından seçim yapabilirsiniz:

Pasif: kasların ve eklemlerin nazik ve motorla harekete geçirilmesi. Isınma aşamasında idealdir, ayrıca spazmları ve gerginliği de azaltır.

Desteklendi: cihaz, en zayıf kalan kas gücünü bile harekete geçirmek için egzersiz eğitimini destekleyecektir. Bu mod ister pasif ister aktif olsun sürekli bir hareket sağlayacaktır.

Aktif: 20 direnç seviyesi, hastaya ilerleyici bir güç ve kas eğitimi sağlayacaktır.

Yenilikçi ve sezgisel: Bu benzersiz sistem, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi yenilikçi özellik ile birlikte gelir: Pedalların hızlı ayarlanması ve güvenlik yükseklik ayarı özelliği dahil aletsiz ayarlama. Yüksek kaliteli taşıma tekerlekleri, bilyalı rulmanlı sabit tekerlekler, Kinevia’nın asfalt üzerinde bile kolay taşınmasını sağlar.

Akıllı teknoloji: Hasta katılımını ve motivasyonunu sürdürmek başarının anahtarıdır. Kinevia eğlence sistemi bu amaç için özel olarak tasarlanmıştır ve ek bir 10” tablet aracılığıyla gerçek konumlarda etkileşimli oyunlar ve videolar sunar. Daha uzun ve daha yoğun terapi seansları için hastaların dikkati artar ve motivasyonları önemli ölçüde artar. Akıllı teknoloji ayrıca bireysel hasta ilerleme raporu sunar.

Hareket terapisinin faydaları: Fiziksel egzersiz, kişisel özgürlüğün bir ifadesidir. İster doğrudan hasta tarafından ister bir cihaz aracılığıyla gerçekleştirilsin, tekrarlanan, sık ve tutarlı hareketlerin, bireylerin daha iyi bir refah ve bağımsızlığına yol açan işlevsel yetenek ve kapasitelerinin yeniden kazanılmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bu içerir:

  • Kas gücünü korumak ve geliştirmek
  • Kas tonusunun düzenlenmesi ve istenmeyen postaların azaltılması
  • Eklem sertliğini ve yapışmayı önleme
  • Metabolizmanın ve kan dolaşımının uyarılması

Kullanımı kolay

Kinevia, kurulum sırasındaki çabaları en aza indirecek ve alet kullanımından kaçınacak şekilde tasarlanmıştır. Özel pedal genişliği ve yarıçap ayarı, her tür hastayı barındıracak ve ekipmanı kullanırken konforlarını en üst düzeye çıkaracaktır.

 

Hasta Güvenliği

Hasta güvenliği kilit öneme sahip olduğundan, Kinevia, hastanın durumuna göre farklı aktivite seviyelerine sahip kullanıcı dostu arayüzün yanı sıra benzersiz ve ayarlanabilir bir spazm kontrol özelliği sunar.